O nás

volnost, svébytnost a blízkost k přírodě

Dvě ženy a jedna malá řemeslná dílna v podkroví - to je WHITEDEER. Milujeme přírodní materiály a tradiční řemeslné způsoby zpracování. A tak se naší tvorbou snažíme poskytnout jim co nejvíce prostoru vyniknout. Inspirujeme se českými trampskými batohy doby minulé a především přírodou. Její krásou a jedinečností. Majestátností a nekonečným potenciálem. Cítíme k ní velkou pokoru. A tak vznikl název white deer (protože bílý jelen je přesně takový) a vlastně celá dílna...


náš příběh

Na naší autorskou cestu jsme se vydaly v roce 2015. Stála za ní především snaha vymanit se z uniformity trhu. A hlavně jeho přesycenosti a zároveň prázdnoty. Náš první výrobek byl batoh ze 100% bavlněné celtoviny s kovovými a koženými detaily, bez použití syntetiky a plastů,  protože batoh z přírodních, českých materiálů jsme nikde v obchodě nenašly, ač obchody praskaly ve švech. Výrobků z plastů je moc a my jsme chtěly a stále chceme přispět troškou do mlýna a otáčet kurzorem směrem k udržitelnému stylu života.


Naše filozofie a tvorba

Dělí nás necelých 30 let a máme tak poněkud jiné priority. Ale spojuje nás stejný vkus, humor, láska k pohybu a umění a hlavně … máme společný cíl. Oprášit staré poctivé textilní výrobky a vdechnout jim nový moderní ráz. Použít jednoduchá a funkční řešení v minimalistickém designu.

Každý kus na své cestě k finální podobě projde několikrát rukama pouze nás dvou a zároveň se dělíme i o ostatní profese spojené s chodem celé dílny.  Stále se tak učíme poznávat nové cesty, postupy a disciplíny a stále nás to baví.

V tvorbě objevujeme možnosti tisku, sítotisku i různé techniky malby a výšivky na textilní materiály, které dále zapracováváme do výrobků k běžné potřebě.


děkujeme za přízeň, protože díky vám můžeme dělat to, co nás baví Helena a Václava Vyskočilovi