FAQ

Otázka na mysli? Napište nám! Rádi Vám odpovíme :). Nebo se zkuste podívat, zda ji nenajdete zde -->


Kdo vyrábí produkty Whitedeer?

Veškeré výrobky jsou tvořené dvěma nadšenci (nebo možná spíše nadšenkyněmi) do přírodních materiálů, do šití a krás našich končin. Jsme to pouze my dvě - Helena a Václava, které stojí za značkou Whitedeer a veškerým jejím sortimentem.

Odkud pochází vámi používaný materiál?

Materiál hledáme výhradně v našich končinách - v České Republice. V procentech by to mohlo být zhruba 90% procent. Je to veškerá bavlna, většina lnů, zipů, kovových dílů atd. atd. 🙂 Náš sortiment je poměrně specifický a tak jsme nuceny zavítat i do jiných zemích EU. Některé materiály u nás totiž nejsou k sehnání ve vynikající kvalitě, či se dokonce u nás vůbec nevyrábějí. Z ostatních zemí EU bereme například pratelný papír (snapPap), některé kovové díly a některé lny. Záleží nám na podpoře lokálnosti, ale nikdy to nesmí být na úkor kvality :).

Koupila jsem si u vás batoh. Můžu jej vyprat v pračce?

Určitě ne. Batohy jsou vyráběné z celtoviny nebo plachtoviny, kterým se máchání a ždímání v bubnu pračky příliš nelíbí. Tento materiál je velmi odolný určitě pračku přežije :), ale drhnutím může ztrácet barvu. Na většinu typů našich batohů (například naše roll-up batohy) používáme též kůži, která se praním v pračce vysuší a ničí. Naším hlavním krédem je udržitelnost a ta zkrátka potřebuje péči. Prosím, perte naše batohy s láskou šetrně ručně a kůži ošetřete včelím voskem, odmění se vám za to svou dlouhou živostností a příjemným pocitem, že na sobě nenosí další plast.

Jak prát naše batohy najdete v popisu zboží ("Údržba") ... snad brzy uděláme i video :).

Jsou vaše batohy a tašky voděodolné?

Ano! 🙂 Celtovina i plachtovina - svrchní materiály našich batohů a tašek - mají nepromokavou povrchovou úpravu. Pokud budete jeden z těchto výrobků prát je potřeba voděodolnost obnovit. Funguje to stejně jako například u bot ;).

Proč je dodací lhůta u některých vašich výrobků dva týdny?

Většinu našeho sortimentu vyrábíme až na základě objednávky. Nevytváříme tím zbytečné skladové zásoby.